Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Transport
  • /
  • Kurierzy
  • /
  • DHL
  • /
  • 1

Opinie o DHL

Transport DHL opinie
Cena
1.77
Niezawodność
1.57
Obsługa klienta
1.63
Parametry
1.6

Średnia ocen

1.64

w skali od 1 do 5.

 

S. / 2023-11-03

Chciałabym wszystkim powiedzieć jaką DHL jest cudowną firmą. I chciałabym, abyśmy wszyscy zaczęli ją bojkotować, by zniknęła z naszego rynku, bo to, co odstawiają to jakiś żart. I przede wszystkim NIE ZAMAWIAĆ za ich pośrednictwem NICZEGO, bo jak nie zniszczą, to lesera nazywają pracownikiem. Tydzien męczarni po to, zeby bezczelnie zwrocili mi przesyłkę. Negatywny PR to dla nich nic, skargi klientów na beznadziejną jakość usług maja gdzies, brak kontaktu z kurierem, przestraszona pani z infolinii, która nie potrafi rozwiązać problemu tak, aby każdy był zadowolony. Poczta Polska zostawia chociaż awizo, że masz paczkę do odbioru, a DHL chyba ma nadzieję, że każdy człowiek jest zdolny do transcendencji, no ale takich zdolnych to tylko na stanowisku kuriera można znaleźć w tej firmie. Miałam paczkę na 31.10. Prób dodzwonienia się: 6 + sms. Środa święto. Wczoraj też wykonałam parę połączeń i miał to gdzieś. Dzisiaj łaskawie odebrał telefon i poinformował mnie, że już był i nikogo nie było. Nie zadzwonił, bo za ciezkie zadanie dla takiego chłopa jak on, on może zajmować się tylko prymitywnymi rzeczami, bo zadzwonić za trudno i zawsze mozna sie wykrecic tym, ze domofon nie dziala. Czasem w starym budownictwie nie dziala, a nie każdy mieszka na osiedlu wybudowanym w 2022 roku. Czyzby dyskryminacja? :) Tyle, że przez to nie poszłam do pracy byle tylko tą paczkę odebrać. Dzwonie na infolinię żeby przekierowali do punktu wczoraj to, że oni nie mogą. Dzisiaj już paczka do zwrotu, bo oni nie mogą przekierować (co to za firma która nie ma takiej możliwości?). W Zalando nic nie wiedzą, bo narobiłam takiego rabanu, żeby w końcu zaczęli przejmować się tym, co robią. Ja przez idiotow jestem stratna. A infolinia i tak wciska mi kit, że kurier zrobił wszystko, co mógł. Jest też takie przysłowie, że kto kłamie i oszukuje ten sam od tych matactw ginie...
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Zero

Wady

Kurierzy

Extra informacje

Joanna / 2023-10-28

W skrócie nie dostarczają paczek, klient sam musi dociekliwie sprawdzać co stało się z jego przesyłką. Udzielają sprzecznych informacji na temat statusu przesyłki. System automatyczny wysyła komunikat o dostarczeniu przesyłki, konsultant nr 1 zapewnia, że paczka wróciła na magazyn i zostanie dostarczona ponownie, gdy tak się nie stanie twierdzą że paczka wróciła do nadawcy. Ty czekasz na kuriera , a paczki nie dostaniesz. Konsultant nr 2 twierdzi, że kurier pomylił paczki i dlatego nie mogłeś odebrać paczki z paczkomatu. Tak czy inaczej paczki nie ma. DHL ma Cię w głębokim poważaniu." Nie mamy pańskiego płaszcza = paczki i co mi Pan zrobisz?
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Żadnych

Wady

Nie dostarczają przesyłek

Extra informacje

dhl / 2023-09-19

Zero profesjonalizmu, zero informacji o problemach z dostarczeniem, później wsteczna informacja, że paczka była przed wczoraj w POP, które odmówiło przyjęcia przesyłki. Zero informacji. Później automatyczny zwrot do nadawcy. Powinni wszyscy pracownicy tej firmy (DHL) wraz z prezesem otrzymywać wypłaty własną firmą kurierską, brak wypłaty może wpłynęłoby na poprawę jakości usług. Najgorsza firma kurierska na świecie. Unikać zamawiania dostaw przez DHL.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Zero

Wady

W każdej dZiedzine zero profesjonalizmu.

Extra informacje

Tomek / 2023-08-29

Paczka sklejona taśmą (po wcześniejszym widocznym rozerwaniu jeden z przedmiotów wygląda jak by ktoś beztrosko po nim chodził
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.25
Zalety

Wady

Okropna jakość obchodzenia się z paczką

Extra informacje

Piotr / 2023-08-18

Najgorsza firma kurierska. 3 dni (na razie) paczka leży w docelowym oddziale a oni nie mają zamiaru jej dostarczyć. Po prostu banda idiotów. Skorzystałem pierwszy i ostatni raz z dhl. A przesyłka po takim czasie będzie wracać do nadawcy. Są tam części samochodowe kupione na allegro, ale ze względu na czas dostawy zmuszony byłem do kupienia w hurtowni stacjonarnej więc ja jestem stratny, sprzedający z allegro, dhl tylko generuje straty a kontakt z nimi znacząco podnosi ciśnienie. Napiszę tak z ciekawości di ich centrali w Bonn ciekawe co oni na to.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Brak

Wady

Wyłącznie wady

Extra informacje

Katarzyna / 2023-08-11

Czekałam na kuriera, który przejechał obok mojego domu i nie podjął żadnej próby kontaktu. Potem dostaję sms, że próba dostarczenia paczki nie powiodła się, że mam sobie przesyłkę w Żabce odebrać. Kurier nie odbiera telefonu 602 677 721. Szczyt chamstwa!!! Nie polecam ''usług'' dhl.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Wady

Chamskie zachowanie, zakłamywanie rzeczywistości

Extra informacje

Kris / 2023-07-18

Omijać szerokim łukiem tą firmę. Opisze Wam swój przypadek. W Zalando zostały zamówione dwie paczki w odstępach czasowych, dostawa DHL. W regulaminie DHL jest jasna informacja, że po dwóch próbach dostarczenia przesyłki trafia ona do NAJBLIŻSZEGO punktu POP. W moim przypadku po pierwszej nieudanej próbie dostarczenia paczka poszła do punktu, w dodatku oddalonego o 20km, mimo, że ok 5km był inny punkt POP. Skontaktowałem się z kurierem, który usilnie twierdził, że to była druga próba dostarczenia. Zapierał się w żywe oczy w swoim kłamstwie. Dziwne, skoro przesyłka była wysłana dzień wcześniej. Napisałem reklamację do DHL, ci odpowiedzieli, że faktycznie kurier popełnił błąd i zostanie ukarany, ale paczki już nie dostarczą, bo z POP nie mogą jej podjąć i mogę sobie ją odebrać sam jadąc 20km w jedną stronę. DHL złamał w dwóch obszarach (odesłanie do POP po pierwszej nieudanej próbie dostarczenia i POP daleki, mimo, że gwarantują, że będzie najbliższy) swój regulamin, ale mimo to mają gdzieś problem. Odpowiedziałem, że nie zgadzam się z tym. Że skoro uznali, że kurier popełnił błąd i poniesie konsekwencje, to należy podjąć tą przesyłkę z POP i uczciwie, zgodnie z regulaminem ją dostarczyć pod adres. Niestety, DHL nie odpowiedział dalej, napisał, że "zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, twoje zgłoszenie zostało zamknięte". A ustalenia były takie, pracownika ukaramy, bo popełnił błąd, ale paczki ponownie nie dostarczymy. To było moje ostatnie zamówienie w Zalando i ostatnie w DHL. Nigdy więcej. Traktują ludzi jak śmieci, łamią warunki dostawy i jeszcze biorą za to pieniądze od Zalando. Ostrzegam!
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00

vk / 2023-06-14

Zdecydowałam się napisać opinię, chociaż rzadko to robię. Unikam najczęściej wyboru firmy kurierskiej DHL ze względu na jakość obsługi, ale zdarzają się sytuacje, gdy nie mam za bardzo wyboru przy złożeniu zamówienia. Bardzo lubię opcję paczkomatów, ale czasem też wybieram dostawę do domu. Dostawa do domu za pośrednictwem DHL od pewnego momentu obrażonej Szanownej Pani Kurier kończy się zostawianiem przesyłki w punkcie odbioru, mimo obecności domowników. Nie zamawiam paczki do punktu od odbioru, żeby tam ją odbierać, a nadużywanie opcji "nieskutecznej próby doręczenia pod wskazany adres" jest zwyczajnie żałosne i bezczelne, gdy za każdym razem ktoś jest jednak w domu i mógłby odebrać. Mam dużo szacunku do pracy kuriera, ale wystarczyłoby miło zapytać czy mogłabym wybierać punkt odbioru zamiast się dąsać, bo raz na kilka miesięcy jest do mnie jakaś paczka. Co jest złego w tym, że korzystam z oferty dostawy do domu? Zachęcam do usunięcia opcji dostawy pod wskazany adres lub lepszej rekrutacji pracowników, którzy są odpowiedzialni za cały syf w firmie DHL. :)
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.25

Marcin / 2023-05-08

W moim mniemaniu najgorsza firma kurierska z usług której korzystałem po raz drugi i na pewno ostatni. Wybrałem ich ofertę ze względu na najszybszy termin dostawy który był wyznaczony na 28,04. Oczywiście to była fikcja. Paczka nie dotarła a dodatkowo zawartość została mocno uszkodzona. Po interwenci w dziale obsługi klienta obiecano mi jak najszybsze załatwienie sprawy. No i dzisiaj czyli 08,05 w końcu jest i tu uwaga ! Ta sama rozwalona paczka tylko owinięta dodatkową folią. Z takim lekceważeniem i po prostu chamstwem jeszcze się nie spotkałem. Gdyby można było wystawiać oceny poniżej zera to chętnie bym to zrobił.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

brak

Wady

wszystkie jakie mogą dotyczyć firmy kurierskiej

Extra informacje

apple / 2023-03-10

DHL daje NADAWCY narzędzie, aby zdecydował, czy odbiorca ma płacić gotówką czy kartą albo blikiem. Co Nadawca ma do tego, w jaki sposób JA wydam swoje pieniądze ??? W dodatku dzwoniłam na infolinię, gdzie upewniłam się, że będę mogła płacić blikiem. Dopiero gdy kurier przyjechał, kazało się, że tylko gotówką. Musiałam organizować "na łeb na szyję" ponad 2 tys zł bo kurier nie mógł zostawić paczki. SZCZERZE ODRADZAM !!!
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Wady

same wady

Extra informacje

Dorota / 2023-03-09

Firma nie wywiązuje się z opłaconej przesyłki i nie zwraca za niewykonanie usługi! Kurier(kolejny raz ) podrzuca paczke do pasującego punktu, w kontakcie prymitywny i niegrzeczny,kłamie!( nie mam pojęcia kto weryfikuje takich ludzi do pracy?!). Kontakt w sprawie reklamacji żaden! Nie można się nigdzie dodzwonić, a odpowiedzi chyba z automatu, no bezmyslne
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Brak

Wady

Oszukiwanie kliientow

Extra informacje

Tom / 2023-01-12

Przekierowano paczkę z Dhl pop w Polomarket na DHL Lewiatan w sąsiedniej miejscowości oddalonej o ok 4km z uwagi na brak miejsca!? Kpina i brak szacunku. Nie będę korzystal z usług z tej bezczelnej firmy.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.50

Bartek / 2022-12-08

Najgorsza firma kurierska z jakiej korzystalem, od dwoch dni brak zmian w statusie paczki, tragiczny kontakt, jak już uda się skontaktować to nikt nic nie wie oni tam siedza sami niewiedza po co, jak bym chcial tyle czekac na paczke to bym wybral Poczte-Polska i pewnie szybciej bym otrzymal przesylke. NIE POLECAM DHL !!!! Do tego usuwaja niepochlebne komentarze
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

brak

Wady

wszystko

Extra informacje

Marcin / 2022-11-09

DHL Siedlce. Kurierowi nie chciało się przyjechać, więc wpisuje w system, że odbiorcy nie było. Brak awizo. Monitoring nie zarejestrował obecności kuriera. Następnego dnia kurier śmieje się w twarz. Pisanie reklamacji czy skarg nic nie da. Dostaniecie odpowiedź z automatu. A wasze pisanie oleją.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Brak

Wady

Nie poleciłbym nawet wrogowi

Extra informacje

Jarek / 2022-10-26

Niczego nie podpisujcie dopóki nie sprawdzicie zawartosci i ewentualnego działania nawet jak opakowanie jest cale. SPRAWDZAJCIE DOKŁADNIE. Kurier musi czekać aż sprawdzicie towar. Jeżeli nie to nie przyj.ujcie niczego. Mnie tak oszukali straciłem 3 tys zł. Po przyjęciu wyszło że pr,esylka została uszkodzona wewnątrz kartonu scisnieta i połamany. Karton z zewnątrz oczywiście calu. Odrzucili reklamacje bo przyjolem przesyłkę. Żeby móc otworzyć i sprawdzić. Jeżeli nie pozwolą otworzyć do sprawdzenia to nie przyjmujcie i róbcie zwrot!!!
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Perfidni.

Wady

Okłamywanie

Extra informacje

Unikać

Art / 2022-09-14

Firma porażka. Dostałam rano wiadomość że paczkę dostarczą dzisiaj. Cały dzień siedzę w domu z mamą i siostrą. Nigdzie nie wychodzę, żeby nie przeoczyć kuriera bo paczka jest dla mnie pilna. Po południu dostaję wiadomość że przesyłka nr ....zostala przekazana do Punktu DHL POP po nieskutecznej próbie doręczenia pod wskazany adres. Kurier w ogóle do mnie nie przyjechał bo albo mu się nie chciało albo miał nie po drodze. Po prostu żenada, kasę za przesyłkę biorą a paczki nie dostarczają.
Zalety

Zero

Wady

Nieuczciwość, brak organizacji i wiele innych

Extra informacje

Kaczucha / 2022-07-19

Bucom nie chce się nosić paczek wiec wystawiają awizo potem po dwóch dniach znowu mu się nie chce nieść paczki wiec wystawia awizo w konsekwencji paczka wraca do sprzedawcy a ja zwykły ludek zostaje bez towaru bo nie będę jeździł do ich punktu bo tracę na tym 1,5 h a o paliwie nie wspomnę a maja zapłacone za to ze dostarcza przesyłkę mam na myśli np z zalando
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Nie ma

Wady

Frajer to człowiek który ma zapłacone za dostarczenie a nie chce mu się nosić

Extra informacje

Unikajcie jak chcecie mieć paczkę u siebie a noe chcecie po nią jeździć

Kacper / 2022-07-14

W dniu 12.07 otrzymałem informację o dostarczeniu paczki w dniu 13.07. W dniu 13.07 otrzymałem numer telefonu do kuriera. Usilnie próbując się skontaktować przy którejś próbie kurier odebrał i stwierdził, że jest ciężko zapracowany i będzie między 17-18 i dostarczy paczkę, umówiliśmy się na kontakt po 16. Między godziną 16 a 18:30 wykonałem 17 połączeń oraz 1 sms z prośbą o kontakt. O godzinie 18:40 kurier odebrał i stwierdził, że jest jeszcze 10 minut w Świebodzinie i wraca na bazę. Powiedziałem, że postaram się podjechać do niego w ciągu 10 min, kurier gdy zadzwoniłem z innego nr za 2 min stwierdził, że jest już na ul. Naftowej w Zielonej Górze. Paczki do dziś nie mam... Zaproponowane rozwiązanie przez DHL proszę odebrać paczkę osobiście. Dodam, że do placówki odbioru mam 60 KM. Dziś DHL stwierdził, iż wina leży po stronie nadawcy ponieważ nie wpisał numeru telefonu i mojej ponieważ podałem błędny adres. Stwierdzono, że na adresie znajduję się firma i nie wpisałem nazwy. Na adresie mimo wielkich starań detektywistycznych pracownika działu obsługi oraz kuriera który nie zjawił się pod drzwiami tylko intuicyjnie stwierdził, będąc osobą zastępując osobę obsługującą teren. Polecam dla DHL branżę detektywistyczną.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

brak

Wady

Stan faktyczny nie zgadza się z prowadzoną korespondencją mailową. Jakość obsługi kuriera poniżej zera.

Extra informacje

Edyta / 2022-03-24

Złodzieje i jeszcze raz złodzieje. A sama firma porażka. Zarówno jak i personel... Zniszczyli mój drogi sprzęt. Prawdopodobnie w sortowni, bo paczka spędziła tam 6 dni. Klient nie odebrał, bo doszło do uszkodzenia, czemu się nie dziwię. Paczka wróciła do mnie. Kurier, który przywiózł przesyłkę z powrotem spisał protokół. Na jego podstawie złożyłam reklamację i co się okazało? Żądają ode mnie dowodu zakupu, czy sprzęt, aby na pewno należy do mnie! Śmiech na sali! Wiadome,ze chodzi o zwrócenie kosztów, bo są nie małe, więc próbują umyć rączki i wprowadzić mnie w kozi róg. Nieudacznicy i partacze. Ja tak tego nie zostawię. Sprawa trafi do sądu.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Brak

Wady

Extra informacje

Ewelina / 2022-01-18

Najgorszy przewoźnik jaki może być zwłaszcza kurier na trasie Grudziądz ul.Bydgoska i okolice wogole nie przyjeżdża z paczkami wpisując iż nie było nikogo w domu, żenujące podejście, jeszcze obraza klienta używając słów " WYPIE..." ZACHOWANIE NIE NA POZIOMIE OSOB MAJACYCH KONTAKT Z CZŁOWIEKIEM
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Wady

Obraza klienta, wulgaryzmy

Extra informacje

Kurier Grudziądz ul Bydgoska

bogna-we / 2021-07-13

Dziś przesyłka miała być doręczona i nie została doręczona, bo kurier w ogóle nie raczył się pojawić pod adresem odbiorcy. Dziś przez cały dzień specjalnie jeden z domowników został w domu, by ją odebrać a przewoźnik robi z ludzi idiotów, że kurier był pod tym adresem i nikogo nie zastał!! OMIJAĆ Z DALEKA TEGO PRZEWOŹNIKA Z JEGO PSEUDOUSŁUGAMI !!!!!!!!!!!!
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

ŻADNE

Wady

Extra informacje

Adam / 2020-11-19

Jeśli zależy Wam na terminowości i bezpieczeństwie przesyłki to unikajcie firmy DHL jak ognia. Wysłałem za ich pośrednictwem przesyłkę z bardzo ważnymi dokumentami. Niestety zgubili kopertę w sortowni. Do dzisiaj nie została odnaleziona, a kolejne interwencje trafiają w próżnię. Chciałem zaoszczędzić czas, teraz będę musiał poświecić go kilka razy więcej na odtworzenie dokumentów, nie mówiąc już o utracie dotacji, której nie otrzymam bo dokumenty nie dotarły na czas do Urzędu.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.25
Zalety

brak

Wady

kompletny brak dbałości o przesyłki, ignorancja infolinii, zero odpowiedzialności

Extra informacje

feli / 2020-10-08

Kurier chamski, przesyłka niedostarczona na czas. Porażka.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00

agra / 2020-10-08

1. Przesyłka dostarczona po terminie. W informacji otrzymanej rano godziny dostarczenia określono na 9-11. Przed godz. 11 zmieniono na 11-14. Kurier był po godzinie 15! Czekałam CAŁY DZIEŃ. Moje utracone zarobki to ok. 1000-2000 zł (prowadzę działalność). 2. Przesyłkę dostarczono omyłkowo do mieszania obok, w wyniku czego naruszono ustawę o ochronie danych osobowych – sąsiad poznał moje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. 3. Przesyłkę dostarczono w sposób uniemożliwiający zapoznanie się z jej zawartością. Zawierała elementy szklane (co było oznaczone na opakowaniu). Uniemożliwiło to ewentualną reklamację, gdyż sprzedawca wyraźnie zastrzegł, że jej podstawą jest sprawdzenie W OBECNOŚCI KURIERA.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.25

Grzegor / 2018-05-17

Należy omijać tą firmę w szerokim łukiem
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Wady

Kurier nie umawia się wcześniej i dostarcza paczkę Paczki są zestawiane w Punkcie Obsługi poza miejscem zamieszkania firma w ogóle nie ma miejsc zestawienia paczek w pobliżu miejsca zamieszkania osoby która czeka na paczkę

Extra informacje

olka / 2018-05-03

świetna firma kurierska, jeśli nie mogę odebrać przesyłki o danej godzinie to kurier umawia się ze mną na inna godzinę, a nie jak u innych, sama muszę ją odebrać.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
5.00
Zalety

świetni kurierzy

Wady

Extra informacje

monikaaaa / 2018-04-25

jedyni kurierzy, przy których spokojnie można otworzyć paczkę i sprawdzić jej zawartość, czy towar zgadza się z tym co zamawialiśmy, wszyscy inni kurierzy po odebraniu paczki od razu odchodzą
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
5.00
Zalety

fachowi kurierzy

Wady

Extra informacje

tytan91 / 2018-04-25

może być, na tyle innych firm kurierskich wypadają nieźle, kurierzy raczej przyjeżdzają na czas, a jeśli to informują telefonicznie o większym opóźnieniu.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
4.25

cerso / 2018-04-21

takie sobie usługi, bywają momenty, że przyjeżdzają na czas a i takie, gdzie na konkretną godzine potrafią się spóźnić 2-3 godziny, wedlug mnie średnio ale źle też nie jest
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
3.50

paczek91 / 2018-04-14

Kurier zawsze dzwoni przed przyjazdem i jeździ także w godzinach wieczornych za co jestem szalenie wdzięczny, bo rano nie mam czasu odebrać paczki.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
5.00

Andrzej / 2018-02-19

Na dostawę paczki czekałem (licząc od chwili nadania przez sklep, w którym zakupiłem towar) 9 dni. Przy pierwszej dostawie kurier nie chciał zaczekać 15 min abym dojechał do miejsca dostarczenia przesyłki (paczka płatna przy odbiorze) i stwierdził, że dowiezie przy kolejnym kursie - popołudniowym. Nie zrobił tego i zwrócił przesyłkę do centrali. W centrali paczka nie została ponownie wydana innemu kurierowi i dopiero po moich kilkukrotnych telefonach stwierdzono, że paczka zostanie dostarczona ale muszę ponownie zapłacić za przesyłkę. Uważam, że firma działa tragicznie, olewa Klienta.Jeśli mogę zamówić dostawę w innej firmie to z tego korzystam.
Cena
Niezawodność
Obsługa klienta
Parametry
1.00
Zalety

Wady

lekcewazenie i wprowadzanie w bląd Klienta

Extra informacje

Krzysztof / 2017-12-04

Solidna firma, pracowici kurierzy, jesteście krwiobiegiem gospodarki, dziękuję i pozdrawiam

Transport DHL opinie