Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Komputery
  • /
  • Laptopy
  • /
  • Toshiba Tecra A8-185
  • /
  • 1

Opinie o Toshiba Tecra A8-185

Komputery Toshiba Tecra A8-185 opinie
Bateria
3
Cena/Jakość
4
Jakość wykonania
3.5
Wydajność
5
Wyposażenie
4

Średnia ocen

3.90

w skali od 1 do 5.

 

~kw / 2008-03-20

Bez zbędnych bajerów, wydajny, ale teraz bym gochyba nie kupił. Fajną rzeczą jest regulacja głośności, zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. 3xUSB to jednak za mało, zwłaszcza że nie ma PS2. Przydało by się też FireWire.
Bateria
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Wydajność
Wyposażenie
3.40
Zalety

- 3 lata gwarancji w standardzie, wtedy można było przedłużyć nawet do 5 lat + zwrot pieniędzy jeśli zepsuje się w ciągu pierwszego roku.- wydajny, ale brakuje lepszej karty graficznej.

Wady

- Śrubki mocujące matrycę samę sie odkręcają!!! Ten typ tak ma, bo to samo dzieje się na kilku posiadanych sztukach.- Kiepskie kabelki w zasilaczu (na połączeniu kabla z zasilaczem, dwa sie urwały).- Głośny napęd DVD. Wibruje tak mocno, że oprogramowanie wyłącza twardy dysk aby go uchronić przed wstrząsami :-/- Słaba bateria, max 2 godz pracy.

Extra informacje

16m-cy, 5000PLN

~dnote / 2007-04-25

Komputer mam od dwóch miesięcy - powiem tak: naprawdę wart jest ceny zapłaconej za niego - mój config kosztował ok. 5000 i nie żałuję żadnej wydanej złotówki. Zależy jednak od oczekiwań.Jeśli zależy Ci na tym żeby przez parę długich miesięcy laptop oprócz wydajności ładnie sie prezentował - Kup T60 lub małego X raczej nie nie masz wyboru, jeśli nie laptopy spełniające kryteria militarne to tylko IBM. Plastik A8 przy intensywnym użytkowaniu i przenoszeniu, w różnych warunkach, będzie się wycierał i wyciera się zwłaszcza w okolicy touchpada - tutaj zaobserwowałem już bielenie plastiku na przetłoczeniu lewego przycisku.Notebook u mnie pracuje w skrajnych warunkach stacjonarnie i trasie od 6 do nawet 18 godzin. Bateria od 3-3.5 godz. w trasie. Praca z internetem, tekstem, czasami Photoshop, Gimp, ew. trochę flash czy html. Dużo prezentacje, bardzo dużo Excel.Standardowy ram, 512Mb, leży w szufladzie mam 2GB w dualu - Kingstona. Na standardowych nie da się pracować, to po prostu jak na dzisiejsze wymagania dużo za mało.Nie polecam pracy z 1Gb jeśli chcesz wykorzystać możliwości procesora i zachować komfort pracy. Przy odpalonym w tray'u Outlooku + Mozilla +Kaspersky + komunikator + standardowe aplikacje Toshiby wykazują zajętość Ramu na poziomie 600Mb. Tak więc warto od razu notebooka wyposażyć w 2 kości pracujące w Dualu. Moja sugestia min. 2Gb.Od chwili odinstalowania Nortona i wymiany ramu, po raz pierwszy muszę stwierdzić że naprawdę na nic nie czekam, nie zdażało mi się dotąd aby komputer wyprzedził moje oczekiwania :)Dla porównania z Acerem, Centrino Dothan 1.6/1Gb/100GB PATA uruchomiliśmy konwersję odcinka Prison Break, operacja trwa ok 15 min na ustawieniach optymalnych dla baterii przy zasilaniu sieciowym, na Acerze ten sam odcinek 47 minut. Bez najmniejszych problemów chodzi nowy Civilization, pomimo zintegrowanej grafiki. Niezły dźwięk HD, na zewnętrznych głośnikach niestety, na wbudowanych da sie przeżyć. Pełna gama komunikacyjna w bardzo dobrej jakości i wifi i bt. Bezkonkurencyjne aplikacje Toshiby do zarządzania siecią.Bardzo szybki jak na laptopa dysk twardy.Z minusów - wycierający się plastik jak dotąd na touchpadzie -lewy przycisk już bieleje na tłoczeniu, brak mikrofonu. Ogólnie fajny kombajn do pracy. Wyposażony w bardzo jeszcze czasami przydatny port RS232. Najlepsza na rynku gwarancja plus program zwrotu kosztów zakupu Tecry w pierwszym roku, jeśli wystąpi usterka notebooka, przy jednoczesnym zwrocie naprawionego notebooka.
Bateria
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Wydajność
Wyposażenie
4.40
Zalety

Wydajny procesor,dobra komunikacja a/b/g i bt, szybki dysk, czujnik zmiany położenia notebooka działa perfekcyjnie parkując dysk i chroniąc dane, dobre oprogramowanie komunikacyjne, mim zdaniem najlepsze w klasie. Port RS232. Gwarancja + Promocja MoneyBack.

Wady

brak mikrofonu, trochę się grzeje, wycierający się plastik

Extra informacje

2 miesiące 4600 +450

Komputery Toshiba Tecra A8-185 opinie