Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Budownictwo
  • /
  • Materiały budowlane
  • /
  • Robyg
  • /
  • 1

Opinie o Robyg

robyg.pl

Warszawa

Budownictwo Robyg opinie
Cena/Jakość
3.5
Obsługa klienta
2.5
Terminowość
3

Średnia ocen

3.00

w skali od 1 do 5.

 

Grzegorz / 2022-07-27

Jeśli chodzi o jakość wykonania inwestycji, to "twórczość" Robyga nie odbiega dużo od innych deweloperów. Ujmując to nie jest źle. Nawet dostajemy w pakiecie częściowe wykończenie mieszkania, ponieważ sufity i ściany mają gładzie i są pomalowane. Do tego osprzęt elektryczny taki jak gniazdka czy wyłączniki światła również są zainstalowane. Problem natomiast jest z obietnicami, które sprzedawca/przedstawiciel Robyga składa. Dla przykładu bywa, że obiecuje, że blok będzie miał w głównych korytarzu recepcję z ochroną, a później okazuje się, że tak się nie dzieje. Obiecuje, że na każdym piętrze będą pomieszczenia na rowery dla lokatorów, po czym sprzedaje je jako komórki lokatorskie, co w efekcie powoduje, że pomieszczeń na rowery nie ma. Potrafi zostawić niewykończony wjazd do garażu podziemnego i twierdzić, że tak było w projekcie. Przy czym projektu oczywiście do wglądu nie chce udostępnić. Podobnych obietnic bez pokrycia jest wiele, aczkolwiek jest jeszcze jedna dość istotna rzecz, która bardzo negatywnie świadczy o tym deweloperze. Mianowicie zarząd nieruchomości oraz administracja to firma córka firmy Robyg (P-Administracja). Czasami wstawiają jeszcze firmę podwykonawczą jako administratora, jak na przykład Atlas House, lecz to jest mniej istotne. Najważniejsze jest to, że spółka córka zajmująca się administracją i zarządzaniem nieruchomością nie zgłasza do dewelopera usterek na osiedlu, które powinny być naprawione w ramach gwarancji czy rękojmi. Nie chce udostępniać dokumentacji, które według prawa powinny być lokatorom udostępniane. Zarządza nieruchomością nieudolnie zaniedbując wiele rzeczy jak dbanie o czystość i roślinność na osiedlu, rozliczanie mediów, naprawianie bieżących usterek. Ponadto utrudnia wszelkie próby zmiany zarządu i administracji i w momencie prawidłowej w świetle prawa zmiany zarządu, potrafi wyprowadzić pieniądze wspólnoty krótko przed tym jak zostanie przejęta kontrola nad kontami bankowymi wspólnoty. Dlatego nie polecam tego dewelopera, ale jeśli już ktoś zakupił u niego mieszkanie, to trzeba jak najszybciej dążyć do zmiany zarządu i administracji, dlatego, że firma spółka Robyga, czyli P-Administracja, zachowuje się jak pasożyt i robi wszystko, aby zarobić dodatkowe pieniądze dla Dewelopera kosztem właścicieli mieszkań.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
2.33
Zalety

Częściowe wykończenie mieszkania

Wady

Finansowe żerowanie na lokatorach przez P-Adminitracje, zaniedbywanie osiedla

Extra informacje

marcin / 2022-05-12

krętacze, oszuści, nie naprawiają wad poodbiorowych w lokalach
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
1.00

Tomasz Bieńkowski / 2018-08-30

Mamy mieszkanie od ROBYG dopiero od pól roku, ale mam spostrzeżenia: - samo mieszkanie odebralismy w stanie dobrym, mieliśmy jedną poprawkę (montaż klamki od okna) - kontakt jest dośc trudny, często zmieniają się osoby obslugujące, ale od kiedy działamy przez Wspólnote jest ok - posprzątali po budowie - osiedle jest ciche (Villa Nobile)
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
3.67
Zalety

spokojna okolica, standard mieszkania, cena

Wady

utrudniony kontakt z biurem obsługi

Extra informacje

pół roku

Radosław / 2018-02-22

Zakupiłem od nich mieszkanie w Warszawie, zależało mi, żeby mieć dogodny dojazd do centrum i by cena za metr nie była wygórowana. Oferta Robyg spełniła moje warunku, w okolicy mieszkania deweloper zadbał o dużo zieleni co w dzisiejszych czasach problemu ze smogiem jest ważne.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
5.00
Zalety

dojazd do centrum, zieleń

Wady

Extra informacje

Budownictwo Robyg opinie