Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Elektronika
  • /
  • Aparaty cyfrowe
  • /
  • Panasonic Lumix lx-15
  • /
  • 1

Opinie o Panasonic Lumix lx-15

Elektronika Panasonic Lumix lx-15 opinie
Cena/Jakość
2
Jakość zdjęć
4
Parametry
4
Wyposażenie
2
Wytrzymałość
1

Średnia ocen

2.60

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

1

dodanych opinii

 

Jurek / 2018-07-31

Aparat sprawdza się jako gadżet na półkę z bibelotami. Po niecałych 3 miesiącach pełno kurzu na soczewce od wewnątrz i na matrycy. Gdy wysłałem aparat do serwisu odesłali go z informacją, iż jest zapiaszczony i oni nie odpowiadają za takie usterki. Jeśli wszystkie produkty Panasonica są tej jakości, to wstyd. Skusił mnie obiektyw Leica i k4. Zdecydowanie bubel, jeśli chodzi o uszczelnienie obiektywu, zbyt delikatny metal na obudowie obiektywu, do środka wchłania się kurz, a nawet piasek/!!!/; przyciski rozmieszczone tak, że podczas fotografowania można niechcący zmienić ustawienia. W opakowaniu fabrycznym znalazłem 5 książeczek z instrukcją, w różnych językach oprócz polskiego; żenada. Instrukcje te ważyły więcej niż aparat (co na to obrońcy puszczy? Ile drzew wycina się, by wydrukować niepotrzebną makulaturę?) Serwis nastawiony jest na szukanie winy użytkownika i na zgłoszoną usterkę, że brudna, zakurzona soczewka od wewnątrz i kurz na matrycy proponuje nowy obiektyw za 850 zł. Wniosek z tego, że jest to, mimo na stałe zamontowanego obiektywu, aparat z wymienną optyką, co 3 miesiące dopłacasz 850 zł.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
2.60
Zalety

Mały i poręczny, uchylny ekran (tylko góra - dół, ale to i tak ok.) Dotykowy ekran. Gdy uzyska się doktorat z obsługi menu można mieć sporo frajdy z fotografowania. Kreatywne opcje - zarówno automatyczne jak i manualne.

Wady

Nieuszczelniony obiektyw i szybkie zakurzenie matrycy oraz soczewek od wewnatrz; obiektyw zrobiony z cienkiej blachy, którą łatwo uszkodzić. Brak futerału w zestawie.

Extra informacje

Aparat wystarcza na 3 miesiace normalnego używania, czyli również na zewnatrz, potem trzeba dokupić nowy obiektyw. Aparat z wymienną optyką, co 3 miesiące dopłacasz 850 zł.

Elektronika Panasonic Lumix lx-15 opinie