Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Elektronika
  • /
  • Aparaty cyfrowe
  • /
  • Panasonic Lumix DMC-FZ7
  • /
  • 1

Opinie o Panasonic Lumix DMC-FZ7

Elektronika Panasonic Lumix DMC-FZ7 opinie
Cena/Jakość
5
Jakość zdjęć
4.67
Parametry
4.67
Wyposażenie
4.67
Wytrzymałość
5

Średnia ocen

4.80

w skali od 1 do 5.

 

~Stawe / 2008-07-21

Aparat mam od 2 lat i wykonałem nim ok. 5000 zdjęć. Pierwsze co muszę zaznaczyć to to, że jest to aparat dla niezbyt zamożnych miłośników fotografii. Nie warto go kupować dla robienia zdjęć niedzielnych czy pamiątek z wycieczki. Jeżeli jednak lubimy fotografię "jako taką" to jest to świetny wybór. Mnogość opcji i znakomity obiektyw pozwalają bawić się w każdy rodzaj fotografii od makro do fotografii sportowej. Minusem jak to zwykle w Panasonicach jest matryca która szumi przy większych czułościach ale zdarzyło mi się wykonać parę bardzo czystych zdjęć przy 1600 ISO i wiele przyzwoitych oraz ostrych przy 400. Jest to w ogóle problem przez wielu krytyków wyolbrzymiany.Poza obiektywem wielkim plusem aparatu jest jeden z najlepszych systemów "antywstrząsowych" oraz małe rozmiary i waga.Przy obecnych cenach (2008) jest to niezwykle korzystny zakup. Dla zainteresowanych polecam natychmiastowy zakup karty 2 GB oraz dodatkowego akumulatora (najlepiej przez Allegro). Ja mam jeszcze dodatkowy konwerter szerokokątny oraz tele.Jak wyglądają zdjęcia robione FZ7 można sprawdzić nahttp://www.flickr.com/search/?w=all&am p;q=fz7&m=tags gdzie znajdziemy ponad 37000 zdjęć zrobionych tym aparatem.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
4.80
Zalety

obiektyw, możliwości, gabaryty, obecna cena

Wady

nie widzę - może 6 Mega jak na dziś to trochę mało

Extra informacje

2 lata, 1500 zł

~bastek_ole / 2008-05-11

Kupiłem go rok temu przy okazji narodzin dziecka.Aparat świetnie sie sprawdził.Bardzo dobre filmy po prostu rewelacja, tylko tego zooma w trybie wideo brakuje.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
4.80
Zalety

made in japan OBIEKTYW LEICA!!!!!!!!!!!!!!nagrywanie super jakość!

Wady

Szumy przy gorszym świetle

Extra informacje

15 miesięcy kupiłem za 1250zł

~Eeek / 2007-05-09

Sam aparacik po podłączeniu konwertera i tulipana robi wrażenie prof. lustrzanki, tylko,że gabaryty są o wiele mniejsze:) ...czego to jest zasadzie dużym plusem. Co do jakosci zdjęc- super- osobiście nie używam trybów automatycznych, takich jak krajobraz noca czy panning i w związku z tym niektóre zdjęcia, np. pod Słońce wykonane z pośpiechu są nieco nieudane,ale wiąże się to tylko z "niechlujnymi" ustawieniami przeze mnie. Zdjęcia w nocy- z migawką 60 sek- przy użyciu statywu wychodzą wyśmienicie, tylko z czułością poowyżej ISO 200 troszke więcej szumi, ale w zasadzie nie używam czułości pow. ISO 100. (max. ekwiwalent ISO w zwiększonej czułości to 1600) Jaśnośc obiektywu jak na tą klase wprost wyśmienita 2.8. Największą zaletą w tym aparacie moim zdaniem jest podwójny zoom (optyczny + cyfrowy) i oczywiście 12x zoom optyczny, który po obniżeniu rozdz. do 3Mpx wzrasta do 16,5x. Poza tym max. zoom (optyczny i cyfrowy) aż 64x. Ponadto akcesoria takie jak makro (do 10d) i teleobiektym są raczej powrzechnie dostępne.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
4.80
Zalety

-12x zoom optyczny-stabilizacja obrazu-max ISO-1600-dobra lampa błyskowa

Wady

-szumy pow. ISO 200-makro dopiero od ok. 10cm

Extra informacje

od 10.04.2007r. / 1400zl

Elektronika Panasonic Lumix DMC-FZ7 opinie