Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Instrumenty muzyczne
  • /
  • Gitary Basowe
  • /
  • Ibanez SRX 705
  • /
  • 1

Opinie o Ibanez SRX 705

Instrumenty muzyczne Ibanez SRX 705 opinie
Brzmienie
4.5
Cena/Jakość
5
Jakość wykonania
4.5
Osprzęt, materiały
5

Średnia ocen

4.75

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

2

dodanych opinii

 

~audigy / 2009-08-26

Mam ten bas od 2004 roku. Ani razu mnie nie zawiódł. Spisuje się w każdych warunkach (nawet mróz, o upalnych koncertach pod słońcem nie wspomnę). Zgadzam sie z przedmówcą że można wiele z niego ukręcić. 2 płyty na nim nagrałem. Wiem że są lepsze wiosła od tego ale uwierzcie że w tej cenie lepiej nie będzie. Gryf szybki, body solidne, brzmienie mięsiste, wykonanie jak na tą klasę instrumentu idealne. Niektóre amerykańskie fendery za 6 tysi są gorzej wykonane. Po tylu latach naparzania i bezlitosnego traktowania kilka dni temu zepsuł mi sie klucz. Nie mam o to żalu:) Wymienię i będę dalej cieszyć się tym wiosłem. P.S. Mam też wysoką półkę musicmana (stingray 5 z piezo) i ogrywałem mnóstwo topowych basów jednak manualnie zawsze mi się najlepiej na tym ibanezie grało.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75
Zalety

Wykonanie, ergonomia, look,

Wady

minus dany tej gitarze ze świadomością jej ceny byłby bardzo ie fair gdyż dostajemy więcej niż możnaby oczekiwać po tej cenie

Extra informacje

mam tą gitarkę już 5 lat, kupiłem ją chyba za ok 3300

Erwin / 2005-05-19

Gram na niej przez ok. rok. Jej cena wynosi ok. 2800 zł, jest droższy o pareset złotych od swojego tańszego brata, ale róznica jest znaczna. Ma ona inne przystawki - lepsze. Wykonana z innego drewna, a przedewszystkim jest zrobiona z jednego kawałka drewna co zapewnia trwałość i wygode. Poza tym ma duże możliwości regulacji dźwięku. Możemy np. wyciąć jednym pokretłem basy niemal całkowicie - pozostawiając czysta barwe typową dla solówek; pośrednią - dźwięk jest przejrzysty z ładnym basem lub całkowicie zbasować - otrzymując ciężki stłumiony dźwięk. Oczywiście jest jeszcze jedna gałka zmiany barwy, a mianowicie jasność dźwięku czyli dodawanie góry. Głosności nie musze opisywać. :P Ostatnie pokrętło służy do zmiany balansu - która przystawka ma grać albo dwie naraz. Te duże możliwości ingerencji w dźwięk sprawiają, że basik ten jest odpowiedni dla kazdego rodzaju muzyki. brzmieniowo wg. mnie jest bardzo dobry i nie ustępuje znacząco droższym modelom, a od tańszych jest niebo lepszy. Wykończenie jest staranne,a gruba warstwa lakieru sprawia że trudno go naprawde zarysować. Jest wytrzymały na wstrząsy - już u mnie miał krasztesty :P na betonie :/ i nic sie nie stało poza ryską :]. Klucze trzymają strój. Prezentuje sie rewelacyjnie na scenie. Imożna naprawde szybko na niej grać, a gra jest komfortowa baaardzo. Jestem w pewłni za tym basikiem i mysle że jest to już naprawde zawodowy bas, którego nikt by sie nie powstydził. Mankamentem jest to że przystawki sa dość wysoko zaweszone i jest duża odległość między strunami, a korpusem. utrudnia to granie slapem, ale da sie do tego przyzwyczaić- za to odejmuje ptk za jakosć wykonania. trzeba też uważać na gryf bo zdarzają sie modele z lekkim przekrzywieniem. To kończąć powiem, że polecam basa bo po malutkim szlifowanku jest naprawde suuper.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75

Instrumenty muzyczne Ibanez SRX 705 opinie