Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Instrumenty muzyczne
  • /
  • Gitary Elektryczne
  • /
  • Ibanez GRG-270B
  • /
  • 1

Opinie o Ibanez GRG-270B

Instrumenty muzyczne Ibanez GRG-270B opinie
Brzmienie
4.5
Cena/Jakość
4.5
Jakość wykonania
4.5
Osprzęt, materiały
3.75

Średnia ocen

4.31

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

4

dodanych opinii

 

~kami / 2008-11-07

Mam ją 2 tygodnie i jestem bardzo zadowolony. Zrobiła na mnie wrażenie już za pierwszym podpięciem do pieca. Wcześniej miałem Cort'a x-2 i mimo tego, że dawał radę z tej jestem bardziej zadowolony. Jedyną wadą jest moim zdaniem bardzo delikatny lakier. wystarczy dosłownie lekkie dotknięcie i już pojawiają się ukruszenia i odbicia ale to może tylko mój egzemplarz trafił do kiepskiego lakiernika.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75
Zalety

Prawie wszystko

Wady

delikatność

Extra informacje

2 tygodnie 899zł

~maestro123235345 / 2008-01-29

Gitare mam od miesiąca, gra sie na niej bardzo wygodnie i miękko. Szybkie partie solowe przychodzą bez problemu , a riffy ciężkie i mięsiste. Wygląd gitary jest oszałamiający, tylko patrzeć i patrzeć !!! Mostek floyd rose trzyma strój ( w tej gitarze jest znakomity ) Jest to instrument który graniczy między typowymi a zawodowymi wiosłami. Ma jedną małą niedogodność... singiel po środku jest typowy i nie daje tyle radości co sama gitara. Są jednak w dobrym stanie używane Ibanezy GRG 270 w których właściciele zmieniają elektronike, np. tego singla. Po tej operacji gitara wymiata i powala wszystko... Jednym słowem POLECAM !!!
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75
Zalety

wygoda gry, jakość wykonania, szanowana marka

Wady

typowy przetwornik umieszczany w nowych gitarach

Extra informacje

~mjedrysz / 2008-01-23

Gitara na pewno wyścigowa, i dość łatwa do grania, oferująca szeroką paletę barw. Płaski gryf i bardzo poprawny strój. Nie jest to ideał, no ale czego spodziewamy się za 1000pln... Brzmienie nie jest także idealne ,ale poprawne- jak dla mnie wystarczające (dla bardziej wybrednych polecam zmiane przystawek). Szczególnie singiel mnie nie zachwyca, co do reszty nie mam w zasadzie zastrzeżeń. Jedyną wadą ,która mnie bardzo przeszkadza jest mostek. Strój trzyma bardzo poprawnie ,ale stale odkręcająca się wajcha jest niewypałem (dla bardziej wybrednych polecam także zmiane floyd rosa). Warto także (jesli jest luzne) dokręcic gniazdo wejściowe (2 ruchy kluczem i jak na razie sie nie odkręca. Moze po prostu taki model natrafiłem) Podsumowując - jak za cene w granicach 1000pln jedna z lepszych ofert. Pare żeczy można by w niej jednak wymienic, i zyskujemy całkiem pożądne wiosełko. Rodzi się tylko pytanie: Czy lepiej kupic taniej i troche do interesu dołożyć ,czy obejżeć się za czyms lepszym? Dla fanów ibaneza i umiącym obejśc się bez ruchomego mostu polercam także troche droższy model Rg321.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.00
Zalety

-jak to w ibanezach chwytny, wygodny gryf-dobry strój-szeroki wachlaż barw

Wady

-wajcha ruchomego mostu

Extra informacje

Gitarę mam od roku. Kupiona nowa za 1050pln.

~gharou / 2005-05-11

Biorąc pod uwagę gitary w tej klasie cenowej, grg 270 wypada całkiem przyzwoicie. Opinie opieram o egzemplarz, który znajduje się w moim posiadaniu, więc ciężko mi ocenić powtarzalność produkcji. Ale nasunęły mi następujące wnioski na temat tego wiosła:1. Gitara stroi idealnie we wszystkich pozycjach. Ku mojemu zaskoczeniu nadzwyczaj dobrze strój trzyma. Pomimo intensywnego używania wajchy, strojenie poprawiam nie częściej niż raz na kilka dni. Częściej po prostu nie trzeba.2. Wygodny gryf. Choć to zapewne kwestia upodobań, to myślę, że wszystkim miłośnikom "wyścigowej" gry przypadnie do gustu. Jedyny mankament to odrobinę utrudniony dostęp do progów 21-24. Ale można się przyzwyczaić.3. Brzmienie. Tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Owszem, gitara brzmi z "deski", ale standardowe przetworniki raczej ograniczają jej zastosowanie do cięższych odmian muzyki a i to nie do końca. Niestety humbackery nie są zbyt udane i były pierwszą rzeczą jaką w gitarze wymieniłem. Obecnie używam SH-13 i jestem zadowolony z brzmienia - ciężkie, masywne uderzenie. Singla nie wymieniałem, bo rzadko z niego korzystam, ale jeśli ktoś zamierza to czynić, też musi liczyć się z jego wymianą. Standardowy jest suchy, twardy i bardzo skutecznie niszczy brzmienie.4. Wybrzmiewanie, jak na rodzaj zastosowanego mostka jest zadowalające. Grając w wysokich rejestrach, dźwięk jest czytelny i trwa wystarczająco długo aby wyrazić ekspresję muzyka. W niższych rejestrach jest jeszcze lepiej.5. Gitara jest wykonana naprawdę estetycznie . Na tej płaszczyźnie nie dostrzegłem żadnych mankamentów. A teraz dwie istotne wady:1. Niestety jeden mankament bardzo dał mi się we znaki. Mianowicie akcja strun. Choć z założenia gitara ta ma być "wyczynowa", i przeznaczona do szybkiego, rockowego grania, to zawieszenie strun nad gryfem skutecznie to utrudnia. Mostek udało mi się opuścić tylko na tyle, że w wyższych pozycjach struny spoczywały w odległości około 5 mm od progów. Przy próbach zmniejszenia akcji, poprzez opuszczenie mostka, dzwonienie strun o progi stawało się wyraźnie słyszalne i niestety uniemożliwiało grę. Pomogła dopiero interwencja lutnika, który dokonał korekcji progów. Zabieg ten całkowicie problem rozwiązał. Niestety jest to dodatkowy koszt z jakim należy się liczyć.2. Nakrętka mocująca wajchę tremolo do mostka bardzo "lubi" się luzować, co zmniejsza precyzję użycia tego efektu. Od czasu do czasu (np. pomiędzy granymi utworami) należy ją dokręcić. Na tym polu jednak o wiele lepszym rozwiązaniem są wajchy wkręcane.Reasumując. Gitara jest naprawdę przyzwoita. Niestety należy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z wymianą przetworników i korektą gryfu (szlif progów). Nie przeczę, że za łączny koszt gitary i wyżej wymienionych zmian, być może istnieje możliwość zakupu wiosła, które zmian nie wymaga i zabrzmi równie dobrze. Ja jednak takiej możliwości nie miałem, a w opisanym przypadku mogłem rozbić koszt na dłuższy okres czasu. Z efektu końcowego jestem zadowolony.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
3.75

Instrumenty muzyczne Ibanez GRG-270B opinie