Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Elektronika
  • /
  • Aparaty cyfrowe
  • /
  • Fujifilm FinePix S5600
  • /
  • 1

Opinie o Fujifilm FinePix S5600

Elektronika Fujifilm FinePix S5600 opinie
Cena/Jakość
5
Jakość zdjęć
4
Parametry
3.67
Wyposażenie
3.67
Wytrzymałość
4.67

Średnia ocen

4.20

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

3

dodanych opinii

 

niklus / 2009-06-01

Używam go od roku, kupiłem go z drugiej ręki. Świetny aparat. Ma małą matrycę, ale ma bardzo dobry obiektyw, więc zdjęcia wychodzą dobre, a pliki są w granicach 1-1,5Mb. Ma fajne funkcje kamery, dobry dźwięk. Ma możliwość przejścia ustawienia manualne ostrości i parametrów.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
4.60
Zalety

prosty w obsłudze, zapis tworzy stosunkowo małe pliki, manual

Wady

mógłby mieć lepsze makro

Extra informacje

1 rok

Amrod / 2008-05-05

Nie jestem ekspertem fotografii, zdjęcia robię po prostu po to, by uwiecznić ładne miejsca, które spotykam gdzieś w czasie wyjazdów, spacerów czy wolnych chwil. Do tego celu S5600 jest doskonałe.Jakoś zdjęć jest wystarczająca. Szum matrycy jest oczywiście dość duży przy słabym świetle, ale nie przeszkadza to bardzo. Lampa błyskowa nie ma dużego zasięgu i dodatkowo mocno wystająca obudowa obiektywu czasem rzuca niewielki cień u dołu zdjęcia.10x zoom jest przydatny i często wykorzystuję go, by lepiej skadrować zdjęcie. Stabilizatora obrazu brak - jedynie tryb robienia zdjęć ze skróconym czasem otwarcia migawki. Niestety nie działa to zbyt dobrze i wpływa na jakość zdjęć, więc lepiej poszukać czegoś na czum można podeprzeć aparat by zrobić ładne zdjęcie z zoomem.Zastosowanie kart xD trochę podnosi koszty eksploatacji, z tego co wiem w nowszych modelach nie ma już z tym problemu, bo obsługują również tańsze formaty.Zaletą aparatu wobec jego następców jest według mnie stała obudowa obiektywu. Aparat jest dzięki temu "pancerny" i doskonale się go trzyma, nie ma moziwości zabrudzenia mechanizmu obiektywu. Jest przez to jednak większy. Wadą jest natomiast słabej jakości wyświetlacz, na którym tak naprawdę niewiele widać.W opisie skoncentrowałem się na wadach aparatu, jednak ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i na pewno będzie mi on służył jeszcze długi czas.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
4.20
Zalety

+ dobry obiektyw+ bardzo dobrze działające makro+ solidna, wygodna konstrukcja+ zasilanie akumulatorkami AA

Wady

- troszkę wolne chwytanie ostrości- obsługa wyłącznie drogich kart xD- słabej jakości wyświetlacz (na tle następców)- brak możliwości zmiany ogniskowej obiektywu w czasie kręcenia filmu

Extra informacje

Aparat zakupiony w maju 2007 za 720zł

~szyb / 2007-09-13

Fuji S5600 kupiłem jakieś 4 miesiące temu. W ciągu tego czasu wykonałem ok 2000 zdjęć i zdążyłem poznać wady i zalety tego aparatu.Przede wszystkim moge polecić ten aparat osobom, które lubią eksperymentować. Funkcja Auto owszem potrafi robić dobre zdjęcia, ale pełną satysfakcję można osiągnąć dopiero po wypróbowaniu opcji manualnych (co jest czasem żmudne. Czesto trzeba zrobić kilka zdjęć, aby dobrać odpowiednie parametry). Obiektyw:Na plus zasługuje duży zoom (10x). Obiektyw jest jednak trochę za "ciemny". Tzn. potrzeba dużo światła aby zrobić zdjęcie. Oczywiście można manipulować ISO, ale to zawsze kosztem jakości zdjęcia. Matryca:5 Mpix. I jest to liczba rzeczywiście osiągalna (nie tak jak w przypadku starych cannonów niby 5Mpix, ale w rzeczywistości ledwo 4 Mpix) Jakość zdjęć dobra. Często w zbliżeniu widać niedoskonałości, ale w druku i na monitorze są niewidoczne.Oprogramowanie:Totalna klapa. Mam porównanie z oprogramowaniem do aparatów Canona. Pełno różnych niedociągnięć. Nie zawsze rozpoznaje że aparat jest podłączony i nie włącza się ściaganie zdjęć. Trzeba zrobić to ręcznie. Opcji jak na lekarstwo. W zasadzie oprócz ściagania zdjęć i konwersji RAF na TIFF-a nic więcej nie da się zrobić. Można się zarejestrować na stronie producenta i dzięki temu mieć dodatkowe opcje. Niestety po tej operacji jest tylko jedna nowa: Link do strony producenta! porażka.Karta pamięci:Karty pamięci xD są dosyć drogie. Szkoda, że nie użyto tutaj kart SD.Dodatkowe akcesoria (do kupienia):Można dokupić soczewke tele, jednak cena (rzędu ceny aparatu) jest nie do zaakceptowania. Filtry (ceny zróżnicowane już od 20zl)Aparat jest już wycofywany ze sprzedaży. Jego następca podobno jest lepszy :) Ale zapewne w oprogramowaniu nic się nie zmieniło.
Cena/Jakość
Jakość zdjęć
Parametry
Wyposażenie
Wytrzymałość
3.80
Zalety

Pełny manual, zoom 10x, RAW, duża liczba zdjęć na jednym kompecie baterii (ok 300 dla akumulatorków 2600 mAh), możliwość dokręcenia filtrów / soczewek

Wady

Dołączone oprogramowanie - minimalny zestaw funkcji. Aktualizacji nie ma. , karty xD, dołączona karta (tylko 32 MB choć to standard w sumie), "ciemny" obiektyw, zdjęcia w scenerii nocnej.

Extra informacje

4 miesiące, cena ok 800zl.

Elektronika Fujifilm FinePix S5600 opinie