Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Instrumenty muzyczne
  • /
  • Gitary Elektryczne
  • /
  • Flame Bell I
  • /
  • 1

Opinie o Flame Bell I

Instrumenty muzyczne Flame Bell I opinie
Brzmienie
4.33
Cena/Jakość
4.33
Jakość wykonania
4.33
Osprzęt, materiały
4.33

Średnia ocen

4.33

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

3

dodanych opinii

 

~bulka / 2007-09-15

gram w kapeli od 2 lat, kupilem ja za 500 zł.najlepszy strat w tym przedziale cenowymdzieki struno przeprowadzonym przes korpusflame dluzej wybrzmiewapolecam, wymienilem tylko przystawkii gra jak marzenie 3 lata 500zł
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.50
Zalety

Wady

Extra informacje

3 lata 500zł

~el.guitar / 2007-03-05

Gram na gitarze od 7 lat. Na moim Bellu od 4. Kupując gitarę byłem pewien, że gdy nadejdzie odpowiedni czas, kupię coś z wyższej półki. Długo szukałem, zwracając szczególną uwagę na brzmienie i wygodę gry. Wierzcie mi lub nie, ale nie znalazłem dotychczas gitary w cenie poniżej 2000 zł, na którą bym się zamienił, a za swojego Flame'a dałem 900.Ostrzegam jednak przed zakupami w internecie! W moich poszukiwaniach testowałem też inne egzemplarze tego modelu, oraz modele podobne (np. Bell III). Wiele gitar tego producenta ma spore braki. Zdarzają się krzywe gryfy i źle nabite progi. Kupuj tylko gitary, które sam dokładnie obejrzysz i przetestujesz, a jeśli nie masz doświadczenia, poproś kogoś o pomoc. Nie zdawaj się też na opinie sprzedawców. Jeśli maja na stanie bubel i trafią na kogoś "zielonego", to starają się opchnąć właśnie ten egzemplarz.Niesłychanie wygodny gryf, o profilu "C", zmiennym radiusie podstrunnicy i progach medium jumbo.Pozwala to zarówno na bardzo szybką grę, jak i na trudniejsze niuanse artykulacyjne.Ciepłe, lecz jasne brzmienie, charakterystyczne dla olchowego korpusu.Przetworniki o stosunkowo dobrej jakości, jak na ten przedział cenowy.Układ elektryczny, zrobiony... dość przypadkowo. Osobiście gram na modelu w układzie HSS, potencjometry 1V/1T. Single miały w mojej gitarze zgodną polaryzację. Zakładam, że to pomyłka, ale możliwe, że dotyczy to wielu egzemplarzy. Zastosowano też kiepskie potencjometry (trzeszczały) i przełącznik. Całość układu wykonana zbyt cienkimi przewodami, ekranowana tylko przy potencjometrach (brak ekranu na pickguardzie czy przewodach do singli). Jednak można to wszystko samodzielnie poprawić niewielkim kosztem i z dobrym rezultatem.Mechanika nie jest może z najwyższej półki, ale nie sprawiała mi nigdy problemu. Mostek pozwala w łatwy sposób ustawić akcję i menzurę (co ważne dla początkujących - widziałem już łzy przy próbach regulacji bardziej skomplikowanych mostów), a klucze po 4 latach intensywnego grania i częstego przestarjania są nadal sprawne (kilku moich znajomych grających na Squier'ach wymieniało klucze po 5-6 miesiącach).
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75
Zalety

Wygodna. Dobrze brzmiąca (choć raczej do klasycznego rocka lub bluesa niż thrash'u). Dobrze wyważona, atrakcyjnie wykończona (bez dopłaty można wybierać różne opcje koloru, pickguard'a, a nawet drewna). Bardzo dobry stosunek jakość-cena.

Wady

Zdarzają się "niedoróbki", trzeba kupować bardzo ostrożnie! Układ elektryczny jest kiepsko przygotowany (choć same przetworniki są OK).

Extra informacje

Kupiłem tę gitarę w kwietniu 2003 (prawie 4 lata temu). Zapłaciłem wtedy 900 zł.

~Ja / 2007-02-22

Wiosełko wprawdzie nie powala brzmieniem - można usłyszeć lepsze w tej cenie - ale wydaje się być dobrą alternatywą dla innych "stratocastreropodobnych" gitar - a nawet (na dobrym wzmacniaczu) - dla Squier'ów, zwłaszcza dla ich tańszych modeli. Gitarka wykonana porządnie, nie ma się do czego przyczepić. Dla początkujących zdecydowanie OK.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
3.75

Instrumenty muzyczne Flame Bell I opinie