Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Instrumenty muzyczne
  • /
  • Gitary Elektryczne
  • /
  • Cort MGM-1
  • /
  • 1

Opinie o Cort MGM-1

Instrumenty muzyczne Cort MGM-1 opinie
Brzmienie
5
Cena/Jakość
5
Jakość wykonania
5
Osprzęt, materiały
4.5

Średnia ocen

4.88

w skali od 1 do 5.

 

~robtus / 2008-10-23

Witam, gitarę kupiłem kilka miesięcy temu. Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto nie ma za dużo kasy na sprzęt a chce kupić coś sensownego. Powiem, że przed jej zakupem testowałem Epiphony i byłem bardzo rozczarowany - produkcja w Chinach źle wpłynęła na jakość. Gitara stworzona bardziej do "miękkiego" grania ale jak trzeba przyłożyć to kopa ma, całkiem przyzwoitego.Wykonanie - cóż to wszechobecne złotko trochę takie, hmmm ale można się przyzwyczaić. Gitara świetnie stroi i co najważniejsze trzyma strój - wystarczy lekko dokręcić śrubeczki przy kluczach. Będą chodzić ciężej ale za to nie ma problemu ze strojeniem.To co mnie powaliło to rozłączane pickupy - jeden pstryk i gramy na dwóch singlach - brzmienie delikatne, "szklankowe" - pewnie, że to nie będzie Fender ale jest naprawdę fajne.Gryf bardzo wygodny, dobrze wyważona.Polecam wymienić struny i założyć coś ciekawego - Elixir, Ernie Ball... Grałem na różnych typach i rozmiarach - obecnie mam Elixiry 10 - fajnie brzmią no i zero rdzy.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
5.00
Zalety

Ergonomia, brzmienie, rozłączane pickupy...

Wady

Przesadnie wyzłocona

Extra informacje

~jorge / 2007-04-10

Mam ją od prawie pół roku. Kupiłem przez sieć, ale najpierw "ograłem" u kolegi. Ciepłe, les-paulowe brzmienie, a jednocześnie duży sygnał z przetworników - łatwo przesterowywać wzmacniacz. Jakość wykonania zaskakująco wysoka. Najpierw nastawiłem się, że to dalekowschodnia błyskotka, która rozpadnie się po paru miesiącach, ale do tej pory nic jej nie jest, chociaż często wożę ją ze sobą. Najpierw trochę raził mnie wygląd. Trochę przesady: binding gdzie się da, złoty osprzęt z pogranicza kiczu. Potem przywykłem, a jak się trochę poobijała, to zaczęła wyglądać naprawdę rasowo. Osprzęt jest pozłacany, przystawki chyba serii Mighty Might - trochę szkoda, że nie kryte, ale brzmieniowo są przyzwoite. Spokojnie można porównywać z epiphone standard, a mi wydają się nawet lepsze. Klucze bardzo lekko chodzą. Za lekko - wystarcz gdzieś dotknąć i instrument nie stroi. Struny wymieniłem od razu na takie, na jakich gram normalnie, czyli erni ball, bo tamte były trochę zaśniedziałe. Gram na niej blues i jazz, czasami trochę bardziej rockowo.Przyznam, że jak na gitarę za tę cenę, to nie widzę tutaj słabych punktów. Podobno egzemplarze produkowane w Korei są jeszcze lepsze, ale również droższe o kilkaset złotych.
Brzmienie
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Osprzęt, materiały
4.75
Zalety

Ciepłe, ale jednocześnie mocne, wyraziste brzmienie. Wygodny (dla mnie) gryf. Dobrze wyważona i stosounkowo lekka jak na "dechę". Bardzo staranne wykończenie i dobre materiały. Relacja cena/jakość jest bardzo, bardzo dobra. Uniwersalny instrument - od jazzu do rocka. Ale najlepsza w miękkich jazzowych i bluesowych brzmieniach.

Wady

Przy tej cenie trudno się do czegoś przyczepić, więć minusy są wymienione trochę "na siłę". Maszynki (klucze) mogłyby być solidniejsze - łatwo instrument rozstroić, dotykając do czegoś główką. Wygląda dosyć delikatnie - szczególnie odcinek połączenia gryfu z korpusem jest nieduży. Estetyka typu "full wypas" nie każdemu odpowiada. Mogłaby mieć kryte przystawki.

Extra informacje

Kupiłem tę gitarę około pół roku temu za ok. 1300 złotych przez sieć.

Instrumenty muzyczne Cort MGM-1 opinie