Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Komputery
  • /
  • Laptopy
  • /
  • Asus A6JC-Q133
  • /
  • 1

Opinie o Asus A6JC-Q133

Komputery Asus A6JC-Q133 opinie
Bateria
3
Cena/Jakość
3
Jakość wykonania
4
Wydajność
5
Wyposażenie
4

Średnia ocen

3.80

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

1

dodanych opinii

 

~EnderWiggin / 2007-02-21

Moja przygoda z wyżej wymienionym notebookiem zaczęła się ok. 6 miesięcy temu. Producent do samego laptopa dołącza instrukcje (zbędną w każdym calu, ale w j. polskim), okablowanie, firmową torbę, myszkę, system XP Home i trochę softu w postaci: WinXP Home OEM, ASUS DVD (odpowiednik power dvd, który sprawuje się równie skutecznie), Nero 6.0 i sterowniki. Pierwsze co zrobiłem po podłączeniu go do prądu to format dysku :) (instalacja XP prof., na czym mi zależało). System instalowałem raz, dbam to dbam, ale trzyma się stabilnie i nie mam z nim praktycznie żadnych problemów.
Bateria
Cena/Jakość
Jakość wykonania
Wydajność
Wyposażenie
3.80
Zalety

Jednym z wielu plusów jest przede wszystkim dwu rdzeniowy procesor Core2Duo T5600 z 2MB pamięci cache, który świetnie radzi sobie ze wszelkiego rodzaju aplikacjami począwszy od mało-pamięciożernych po aplikacje typu Office. Dosyć praktycznym i efektywnym rozwiązaniem okazało się zainstalowanie w nim 1GB pamięci RAM DDR2, niestety w dwóch kościach. Ciekawym atutem jest karta graficzna, która chociaż nie jest swego rodzaju prowaderem wśród pozostałych ale nadrabia to tym że można ją wymienić (nie zintegrowana). Jeżeli chodzi o komunikację zewnętrzną - pozostaje bez zarzutów. Zintegrowane WiFi, dosyć przydatny moduł Bluetooth (np. do komunikacji z tel.), zintegrowany modem, LAN i wyjście TV. Na koniec warto wspomnieć o 15,4'' matrycy, moja jest w wersji glare (czyt. gładka), kurzy się strasznie ale jak się o nią dba to wygląda elegancko.

Wady

Niestety jak na dzsiejsze zdobycze techniki dysk 80 GB okazuje się nie wystarczający, na szczęśćie nie ma większych problemów z jego wymianą. Zintegrowana kamera jest o niskiej rozdzielczości (tylko 1.3 Mpix). Trochę niższa niż przeciętna kompatybilność z linuxem. No i oczywiście niewielkie problemy z kompatybilnością aktualizowanych sterowników. Musiałem się nieźle namęczyć żeby skompletować wszystkie z internetu, w dodatku większość wcale nie pochodziła ze stron ASUS'a.

Extra informacje

6 miesięcy

Komputery Asus A6JC-Q133 opinie