Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Instrumenty muzyczne
  • /
  • Wzmacniacze basowe
  • /
  • Ashdown Five Fifteen
  • /
  • 1

Opinie o Ashdown Five Fifteen

Instrumenty muzyczne Ashdown Five Fifteen opinie
Brzmienie
3.75
Cena/Jakość
3.75
Elektronika
3.5
Jakość wykonania
3.5

Średnia ocen

3.62

w skali od 1 do 5.

 

Darker / 2007-12-26

brzmienie-czyste, słaby bassJakość wykonania-jestem zadowolonyElektronika- ---------Cena-nie jest zbyt drogi a jakość całkiem dobra(jak na tę cene)
Brzmienie
Cena/Jakość
Elektronika
Jakość wykonania
4.25

~adams / 2007-01-11

WYGLĄDNo cóż... Ten model Asha to, jakby nie było, kombo ćwiczeniowe. Ale to nie jest wyznacznikiem jego jakości i funkcjonalności. Combo prezentuje sie może niepozornie (masywny sześcian), ale co do jakości wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Sekcja potencjometrów usytuowana jest w zagłębieniu na górnej części pieca, przez co są one dobrze chronione przed uszkodzeniem. Reszta jest praktycznie nie do zepsucia (mam na myśli obudowę). Solidna skrzynia ze sklejki obita kocopodobnym materiałem i mocny grill na głośnku. Pojeździł trochę po Polsce wciśnięty gdzieś "między perkusją a statywami" i nic się nie urwało ani nie zepsuło. Tu jednak minus - duuuużo waży. W jedną rękę brać, to spora ambicja. Chyba, że się trenuje u Pudziana. MOCWzmak ma dużą moc (głośnik 15''), ale przy dużym rozkręceniu łapie nieprzyjemny przester. Jednak, żeby go nie pogrążać dodam, że wszystko jest kwestią prawidłowego ustawienia korekcji w całym secie (w moim przypadku czterostrunowy bas - procesor efektów - Ashdown). Ostatnio jest to: 12 godzina na gałkach w piecu, zerowa korekcja w ustawieniach procesora. Jak mi coś nie pasi, to lekko podbijam dół i ew. górę w piecu, oraz machnę lekko gałką w gitarze i jest jak należy. Dla przykładu ni cholery nie potrafiłem ustawić brzmienia na kilku piecach firmy na „L”. To była porażka :p Zapas mocy jest naprawdę duży - sala prób, sala koncertowa, plener... No problem. Na salach wielkości gimnastycznej (lub nieco większych) często musiałem się ściszać do granic słyszalności (sic!). Jeśli były odsłuchy to ok, a jak nie, to też trzeba było grać. Kolejnym minusem jest brak wyjścia liniowego. Niby nic wielkiego (można nagłośnić go mikrofonem), ale przydałoby się. BRZMIENIENa wstępie podam, że gram w zespole nu-metalowo/rockowym, ale czasem zdarza mi się grać akustycznie, a ostatnio zagnało mnie nawet do teatru. Brzmieniowo oceniam go dobrze. Słyszałem opinie, że Ashdowny brzmią zbyt sterylnie; nie mają własnego charakteru. Od pieca w tej klasie trudno tego wymagać, ale zauważyłem, że gitara wpięta bezpośrednio w piec też brzmi mi bardzo ładnie. A jak potrzebuję jakiegoś pazurka to załatwiam to procesorem. Piecyk dobrze brzmi dopalony lekko octaverem, ale nie wiem jak poradziłby sobie z basem pięciostrunowym. Ostatnio doskonale sprawdził się w teatrze. Brzmiał po prostu super (pewnie duża w tym zasługa świetnie wytłumionej sali, gdzie mogłem go bardzo dobrze słyszeć i poczuć).!!!Ten piec to dobre rozwiązanie dla basistów zaczynających granie lub nieco już obytych ze sceną, ale mających ograniczony budżet. Mając tego Asha można spokojnie zastanawiać się co potem. Mój model jest bezawaryjny i za to go lubię. Piec miał 2 lata gwarancji na wzmacniacz i rok na głośnik. Nie skorzystałem :) Mimo, że planuję zakup wzmacniacza i kolumny 4x10, Ashdown zostaje u mnie.
Brzmienie
Cena/Jakość
Elektronika
Jakość wykonania
4.50
Zalety

- duża moc- łatwość obsługi- wyjście na słuchawki- solidne wykonanie- bezawaryjność

Wady

- brak wyjścia liniowego- cholernie duża waga- skłonnośc do przesterowywania sygnału

Extra informacje

kupiony wrzesień 2004, cena 1120 zł

~seven / 2006-12-11

mam ten piecyk i jestem zadowolon fajnie gada ale strasznie cieżki i nie poreczny ale i takm polecam jak za taka kase nic lepszego nowego nie kupicie

~Myrkul666 / 2006-12-05

podobne zdanie co do kolegów. ŁAtwo sie przesteruje i ciezko uzyskac taki prawdziwy typowy bass. Fajny jest deep ale to jesczze nie to. Rowniez mialem w naprawie :/ 2 razy. Srednie combo. Sa teraz za ok. 500 zeta znacznie lepsze 2 modele. Dobre na poczatek i na małą scene. Ciezkie jak diabli i nieporeczne. Głosne.
Brzmienie
Cena/Jakość
Elektronika
Jakość wykonania
3.00

~gruby / 2006-11-09

mam ten piecyk od 1,5 roku, i mam podobne zdanie jak ludzky, troche trzeba sie nakręcić żeby uzyskać jakis konkretny dżwięk, piec miał jedna awarie w sumie nie wiem od czego, padł tranzystor, ale naszczęscie był na gwaracji, moim zdaniem lepiej poczekać cierpliwie dłużej dozbierać z 300 - 500 zł i kupić innego lepszego ashdowny sa dobre ale dopiero od wyrzszych pułek, bo w moim maczali palce ukraińcy takie jest moje zdanie

~Ludzky / 2006-06-03

Jak na tą cene brzmi nieżle ale bez rewelacji.Stosumkowo ciężko uzyskać czyste a zarazem głośnebrzmienie, latwo sie przesteruje.Jak chodzi o jakość to tutaj jest pies pogrzebany bo mój przez 4 miesiące jest 4 raz w naprawie.Konstrukcja nie jest zła chociarz częściowo otwarta płyta tylna dała by lepsze brzminie.Cena jakóść-trudno owiedzieć, mój egzemplarz jest widać lipny ale ogólnie to jedna z lepszych propozycji w tej klasie.
Brzmienie
Cena/Jakość
Elektronika
Jakość wykonania
2.75

Instrumenty muzyczne Ashdown Five Fifteen opinie